Cena s DPH / bez DPH
Hlavní stránka>ČSN EN 1870-11 - Bezpečnost dřevozpracujících strojů - Kotoučové pily - Část 11: Poloautomatické horizontální kotoučové pily s jednou jednotkou pily (radiální ramenové pily)
Sponsored link
Vydáno: 01.07.2014
ČSN EN 1870-11 - Bezpečnost dřevozpracujících strojů - Kotoučové pily - Část 11: Poloautomatické horizontální kotoučové pily s jednou jednotkou pily (radiální ramenové pily)

ČSN EN 1870-11

Bezpečnost dřevozpracujících strojů - Kotoučové pily - Část 11: Poloautomatické horizontální kotoučové pily s jednou jednotkou pily (radiální ramenové pily)

Formát
Dostupnost
Cena a měna
Česky Tisk
Skladem
446 Kč
Označení normy:ČSN EN 1870-11
Třídící znak:496130
Počet stran:40
Vydáno:01.07.2014
Harmonizace:Norma je harmonizována
Katalogové číslo:95435
Popis

ČSN EN 1870-11

Tato norma se zabývá všemi významnými nebezpečími, nebezpečnými situacemi a událostmi, jejichž seznam je uveden v kapitole 4, které jsou relevantní u poloautomatických kotoučových pil pro příčné řezání s jednou jednotkou pily (radiálních ramenových pil), dále uváděných jako "stroje", konstruované k obrábění masivního dřeva, třískových desek, vláknitých desek, překližek a také materiálů potažených plastovými hranami a/nebo plasty a/nebo lamináty lehkých slitin kdy jsou použity, jak je předpokládáno a za podmínek předpovídaných výrobcem včetně rozumně předpokládaného stroje. Stroje, které jsou konstruovány pro práci s materiálem na bázi dřeva, mohou být také použity pro práci s pevnými plasty s podobnými fyzikálními vlastnostmi jako dřevo. Jakékoliv zařízení pro nastavení polohy obrobku, kterým je stroj opatřen, je zahrnuto v této evropské normě. Tato evropská norma neplatí pro stroje: a) s ručním posuvem jednotky pily; nebo b) pro příčné řezání kmenových výřezů; nebo c) speciálně konstruované pro řezání a/nebo frézování dřeva střešních vazníků; nebo d) vybavené hydraulickými brzdicími systémy. POZNÁMKA 1: Radiální ramenové pily s ručním posuvem jednotky pily (s jednotkou pily je pohybováno rukou) jsou zahrnuty v EN 1870-17:2012 a EN 61029-2-2:2009. POZNÁMKA 2: Požadavky této evropské normy platí na všechny stroje bez ohledu na způsob jejich ovládání, např. elektromechanické a/nebo elektronické. Tato evropská norma není určena pro stroje, které jsou vyrobeny před datem vydání této publikace jako EN. POZNÁMKA 3: Stroje zahrnuté touto evropskou normou jsou uvedeny pod A.1.4 přílohy IV směrnice pro strojní zařízení.