Menu
0
Celková cena
0 Kč
Cena s DPH / bez DPH
Hlavní stránka>Příručky a publikace VDA

Příručky VDA a AIAG

Technické publikace pro Management kvality v automobilovém průmyslu, příručky APQP, SPC, FMEA, MSA .....

Velmi žádané a nepostradatelné jsou zejména překlady publikací řady VDA "Management kvality v automobilovém průmyslu", překlady publikací AIAG QS-9000 a komentovaná vydání norem pro systémy managementu kvality

Tyto publikace doporučujeme všem firmám a pracovníkům pracujícím především v automobilovém průmyslu. Pomáhají zavádět systém jakosti v automobilovém průmyslu, zlepšení sériové výroby a rozpoznávání vad na jednotlivých dílech a mnohé další.

Industry Action Group Automotive ( AIAG ) je nezisková oragnizace, kterou  založili zástupci tří největších severoamerických výrobců automobilů: Ford , General Motors a Chrysler.

Později se členy organizace staly japonské společnosti, jako jsou Toyota , Honda a Nissan, výrobce těžkých nákladních vozidel a zemních strojů, jako jsou Caterpillar Inc. a Navistar International a mnoho dalších dodavatelských organizací

AIAG vydává normy automobilového průmyslu, včetně standardů pokročilého plánování kvality produktu (APQP) a procesu schvalování výrobních součástí (PPAP). Tyto dokumenty se staly standardem kvality v Severní Americe, který musí dodržovat všichni dodavatelé I. úrovně. Tito dodavatelé stále častěji vyžadují od svých dodavatelů úplnou shodu, takže tyto standardy nyní dodržuje mnoho dodavatelů automobilového průmyslu úrovně II a III.

Německá asociace automobilového průmyslu (VDA)                                                                                                          sdružuje vice než 600 společností zapojených do výroby pro automobilový průmysl. Mimo další činnosti, také vydává standardy VDA, které jsou nepostradatelným pomocníkem pro všechny organizace, které se chtějí zapojit do dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu.

 

Zpracování dat
Schovat